Martin Cifrík

Martin Cifrík

Názov témy: Joga smiechu

Krátka vizitka:

Certifikovaný inštruktor jogy smiechu pre pracovné kolektívy, ktorá veselou formou upevňuje medziľudské vzťahy, prehlbuje družnú, priateľskú atmosféru v kolektíve, zlepšuje náladu v skupine a zároveň pomáha všetkým jednotlivcom v pracovnom kolektíve odbúravať nadmerný stres, čím prirodzene zvyšuje motiváciu a pracovnú výkonnosť zamestnancov.

Krátky popis o téme:

Koncept jogy smiechu je založený na vedecky overenom fakte, že naše telo nerozlišuje medzi “predstieraným” a “skutočným” smiechom, pokiaľ sa smejeme dobrovoľne a na základe nášho
rozhodnutia smiať sa. Oba druhy smiechu produkujú rovnaký koktejl chemických látok šťastia. Keďže sa však cvičí skupinovo, zvyčajne má smiech tendenciu prechádzať do “skutočného” smiechu.
Funguje tu fenomén prirodzenej nákazlivosti smiechom (určite to poznáte zo života – niekto sa schuti smeje, vy neviete na čom ale začne vám to byť smiešne tiež). Jogu smiechu inicioval indický lekár Dr. Madan Kataria v roku 1995, keď po štúdiu väčšiny hlavných prameňov o liečivej sile humoru a smiechu založil prvý Klub smiechu. Od tej doby vzniklo viac ako desaťtisíc klubov smiechu vo viac ako 65 krajinách sveta a joga smiechu sa využíva v mnohých oblastiach.

Na čo je joga smiechu dobrá?
– znižuje stres
– výrazne uvoľňuje
– zvyšuje radosť zo života
– spaľuje kalórie
– podporuje psychické na fyzické zdravie