Kreativo

Kreativo

Názov témy: Kreatívne vzdelávanie s kockami LEGO

Krátka vizitka:

Nie sme suchá škola ani obyčajné detské ihrisko. Sme ultra zábavné kreatívne centrum v Trenčíne zamerané na „edutainment“ vzdelávanie, kde spájame hru („entertainment“) a vzdelávanie („education“). Deti hravou formou vtiahneme do sveta techniky, matematiky a prírodných vied, kde si  rozvíjajú svoje motorické, matematické, fyzikálne a kreatívne zručnosti.

Krátky popis o téme:

–  Súbor rôznych aktivít, kde hlavnou témou je LEGO® – pozostáva z voľnej hry   s LEGO®  kockami (klasické + DUPLO LEGO® kocky na voľné hranie) – deti si kreatívne podľa vlastnej fantázie skladajú modely  alebo sa hrajú s už hotovými modelmi (vláčiky, koľajnice, budovy, figúrky)

–  Spoločenské hry s LEGO® stavebnicami   (LEGO® futbal, LEGO® basketbal, LEGO® bludisko a pod.)

–  Kreatívna výroba s kockami LEGO®  (LEGO® pečiatkovač, LEGO® mydielka,  výroba LEGO® čokoládky,  LEGO® magnetka, LEGO® pastelky atď.)

–  Pohybové hry s LEGO®  kockami (LEGO® fúkacie auto, LEGO® terč, LEGO® hokej atď.)

–  LEGO® súťaže – rôzne súťaže s LEGO® kockami zamerané na pozornosť, postreh, pamäť, pohyb, zručnosť a pod., ceny do súťaží sú obvykle zabezpečené v podobe malých LEGO®  skladačiek zo strany nášho centra

  Ukážková hodina kreatívno-vzdelávacieho  kurzu s LEGO® kockami, kde miznú hranice medzi hrou a učením (v prípade záujmu zo strany detí)

Supervízia a asistencia je zabezpečená skúseným lektorom

www.kreativotn.sk